Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi


1. Jak probíhá Kozultace

Konzultace probíhá osobní schůzkou u Vás, tak abychom si mohli případně ukázat, jakým způsobem využíváte informační technologie.

Probereme Váš současný stav IT a představu o fungování.

Schůzka je nezávazná, pouze informativní.

1.  Co je Outsourcing IT

Outsourcing IT je jednou z nejčastějších forem outsourcingu, protože starost o IT/IS je poměrně náročná na lidské zdroje a má svá specifika, která lépe a daleko efektivněji zvládne specialista.

Takový IT specialista sníží provozní náklady společnosti, připraví optimální návrh sítě, zajistí přesnější plánování a hlavně přístup ke kvalitnějšímu technickému vybavení a zázemí. 


3. Jaký je postup pro spolupráci

Prvním bodem je si udělat kompletní přehled o současném stavu IT a k tomu slouží vstupní Audit IT

Audit počítačové sítě

Mít přehled o skutečném stavu počítačové sítě, serverů a informačních technologií ve vztahu k potřebám firmy je nezbytné pro objektivní rozhodování.

PROFESIONÁLNÍ A NEZAUJATÝ POSTOJ

úhel pohledu skutečného profesionála, který není zatížen historickým vývojem a osobními vazbami, dává zákazníkovi jistotu, že management dostane profesionální a objektivní pohled na současný stav.


Typický průběh auditu informačních technologií má tyto fáze:

  1. hrubý přehled instalové technologie
  2. analýza stavu každé části instalované technologie s popisem technických vlastností
  3. analýza reálného využítí jednotlivých částí technologie z technického hlediska
  4. analýza využívání informační technologie z hlediska uživatelů
  5. analýza kritických a slabých míst
  6. vypracování auditu
  7. předání auditu a jeho vysvětlení

4. Paušální zákazník

Převezmeme určitou nebo veškerou činnost spojenou s fungováním informačních technologií. Správa počítačové sítě nebo informačního systému je naší hlavní činností.

U menších a středních firem se jedná převážně o kompletní převzetí správy IT technologií spolu se zajištěním dalšího rozvoje a budování strategie. U větších firem je to hlavně správa serverových technologií spolu s konzultacemi v oblasti IT

Při vzájemné spolupráci se soustředíme na to, abychom předcházeli možným problémům. Proto se pravidelně věnujeme revizi sítě, která je zásadní pro bezpečnost celého vašeho podníku.

Nemusíte se starat o své pracovní stanice, tiskárny a jiné zařízení. Udržujeme přehled o aktuálním stavu softwaru a hardwaru. Vše budeme mít v hledáčku my. Efektivně se věnujeme promyšlenému a funkčnímu zálohování dat s možností snadného a rychlého obnovení. Dokážeme navrhovat kvalitní wifi řešení pro náročnější klienty jako jsou hotely nebo školy.


Zároveň se snažíme našim klientům předat naše know-how formou konzultací v celém oboru informačních technologií. Naše služby tu jsou pro vás a chceme být váš strategický partner, ne pouze další dodavatel.

5. Ad hoc zákazník

Je Vaše firma v situaci, kdy potřebuje vyměnit hardwarové nebo softwarové IT zařízení, či dokonce vše najednou? Udělali byste si to sami, ale už je to dlouhá doba, kdy proběhla poslední inovace a nikdo neví, co je na čem závislé?

Firmy, které jste oslovili, tvrdí, že vaše potřeby jsou neproveditelné a vytvoří řešení, jenž splní polovinu toho, co jste si dali jako cíl? Nebo říkají, že není problém vše uskutečnit, ale provoz vaší firmy na čas omezí?

Naše práce spočívá v tom, abychom plány uskutečnili na 100 %. Do projektů vnášíme i svá řešení, která mohou celkový stav vylepšit programy či vybavením, o kterých třeba nemáte tušení, že existují.

Nejsme firma, která svou práci ukončí návrhem. Po vyhotovení a odsouhlasení projektu se okamžitě vrhneme do další fáze. Tou je veškeré technologie doručit na místo určení, provést instalaci programů a jejich spuštění. Doladit detaily a společně si říct, že vše je úspěšně splněno.

6. Cloudové služby

Specializujeme se primárně na cloudové služby Office 365, Microsoft 365, Google Workspace

7. Datové sítě

Kvalitní datová síť je nutným základem pro prakticky jakékoliv IT řešení a spolehlivost datové sítě do značné míry určuje i spolehlivost a dostupnost provozovaných aplikací. 

Nabízíme profesionální instalace systémů strukturované kabeláže kategorie 5e až 7. Provádíme instalace, zafukování a svařování optických kabelů. Zajistíme vybudování kompletní datové sítě (metalické, optické, bezdrátové nebo kombinované) s dlouholetou garancí včetně dodávky rozvaděčů a veškerých aktivních prvků. 


Datové rozvody

do rodinných domů, bytů i firem. Kompletní i dílčí instalace datové sítě.


Revize sítí

Prověříme již hotovou datovou síť, či kabelové rozvody. Zkompletujeme datové zásuvky i síť jako celek.


Bezdrátové sítě

Pokryjeme Vámi požadované prostory bezdrátovými sítěmi (WiFi), dle Vašich požadavků.


Konfigurace sítí

Síť navrhneme a nastavíme dle individuálních potřeb každého zákazníka. Od domácích sítí až po náročné VLAN pro firmy.

8. Zabezpeční objektu 

Instalujeme elektronické zabezpečovací systémy do rodinných domů, bytů i firem. Vše se zárukou 7 let a možnou podporou 24/7. 

 Zajistíme Vám maximální bezpečnost a servisní podporu.

Jsme specialisté na zabezpečení, vzdálená ovládání i Kamerové systémy se záznamem a online přístupem z mobilních telefonů. Instalace zabezpečovacího systému je možno provést ZCELA BEZDRÁTOVĚ a bez nutnosti zásahu do hotových interiérů. 


Systémy EZS realizujeme zásadně z certifikovaných prvků Jablotron. Konfiguraci systému navrhujeme dle státní normy ČSN EN 50131-1 a dle doporučení České asociace pojišťoven.


Instalujeme jen kvalitní kamerové systémy různých světových výrobců . Námi instalované bezpečnostní kamery Vám nabídnou živý náhled na nemovitost z mobilu i záznam obrazu na síťové zařízení. Vše instalujeme a řešíme v souladu s GDPR a platnými zákony. Poradenství ohledně zákonných povinností a GDPR poskytujeme zdarma ke každé realizaci !